Bayer Leverkusen – Hoffenheim 2.12.11

leverkusen

Što se tiče današnjeg odabira odlučio sam se za susret u Njemačkoj bundes ligi gdje će snage odmjeriti dvije momčadi koje su u posljednje vrijeme u određenim pobjedničkim formama.

Kada je u pitanju domaćin ovog susreta ekipa Bayera se nalazi u nekoj promjenjivoj fazi utakmica i jednostavno nemaju onaj kontinuitet koji se od njih očekivao kako na domaćoj tako i na internacionalnoj sceni. Međutim ipak u posljednje vrijeme ekipa je popravila svoju formu pa su tako na zadnjih pet susreta doživjeli svega jedan poraz i to u susretu sa ekipom Schalke koja ih je savladala sa minimalnim rezultatom od 1:0 gdje je Jefferson uspio postići gol za goste u 83 minuti susreta što je slomilo domaćina koji nije uspio da se vrati u igru do kraja susreta. Zadnja ligaška utakmica koju su odigrali protiv Herthe je bila dosta uzbudljiva i u njoj su igrači Leverkusena dosta teško uspjeli da izvuku bod koji im je obezbjedio da i dalje ostanu u igri za neko od mjesta koje vode na neka internacionalna takmičenja naredne godine. Da su u dobroj formi ekipa je pokazala i u Ligi prvaka gdje su uspjeli savladat Englesku momčad Chelsea golovima Erena i Manuela u 90 minuti susreta što im je obezbjedilo prvu poziciju u skupini.Omer Toprak, Tranquillo Barnetta i Renato Augusto su ozljeđeni za ovaj susret dok će Kiessling nakon oporavka svoj susret započeti vjerojatno sa klupe također van momčadi je Rene Adler koji još uvjek nije spreman za igru tako da će njega vjerojatno zamjenit Leno koji se pokazao kao izvrsna zamjena u dosadašnjim susretima.

Druga strana ovog susreta ekipa Hoffenheim se ne nalazi u baš nekoj idealnoj formi i trenutno zauzimaju deveto mjesto na ljestvici sa omjerom od 5 pobjeda i 6 poraza  u kojima su zabilježili i tri remija sa jednakom gol razlikom od 16 primljenih i 16 postignutih. Ekipa je na posljednjih pet odigranih susreta zabilježila veoma loš učinak gdje su ostvarili svega jednu pobjedu i četiri poraza i gdje su primili čak 11 golova. Na posljednjem susretu protiv ekipe Freiburg su mogli doći do pobjede ali određeni pad koncentracije u posljednjim trenucima je doveo momčad da u 90 minuti susreta uzmu svega jedan bod sa te utakmice što je poslije tog susreta trener Stanislawski je najavio određene promjene u timu koje bi trebale donijeti određene promjene u dosadašnjoj formi tima. U ovom susretu neće biti Ibertsbergera i Jaissle koji su ozljeđeni dok kao najvažnija činjenica je ta što će ekipa biti bez Roberto Firmina i Chinedu Obasia koji su zbog nesportskog ponašanja suspendovani od strane kluba tako da trener Stanislawski neće moći računat na ovu doicu igrača.

Kada je u pitanju duel ovih dviju ekipa oni su pretežno donosili veliki uzbudljivost sa golovima koje su postizali a s obzirom da u posljednje vrijeme znaju ostvarit po jedan i više golova za očekivat je da bi i u ovom susretu mogli vidjeti više od 2,5 gola, pa sretno svima tko isprati ovaj par.

Preporučena kladionica za ovu okladu je: Bet at Home @ 1.85